Není LED pásek jako LED pásek...

Na trhu je stále více prodejců LED pásků a jiného LED osvětlení ... Proč má typově stejný pásek u jednoho prodejce cenu 240Kč a u jiného 400Kč? Jsou tyto pásky stejné? Mají to, co má kvalitní pásek mít?

 

V následujícím článku vám ukážeme vlastnosti týkající se samotného provedení LED pásků a na co si dávat při koupi LED pásků pozor. Všechny tyto vlastnosti jsou viditelné pouhým okem a vy hned víte, jestli jste si pořídili jeden z kvalitnějších pásků, nebo jeho levnou a méně kvalitní variantu.
 

1. LED pásky jsou elektronická zařízení citlivé na vlivy vnějšího okolí. Zvláště při přepravě a skladování je třeba s nimi zacházet opatrně a patřičně je chránit. Na toto slouží stříbrné antistatické obaly, které splňují všechny vlastnosti potřebné pro ochranu LED pásků.

obal LED pásků

2. LEDprodukt pásky mají i na začátku tak i na konci pásku vyvedenou 12V dvojlinku v délce 15cm, což umožňuje snadnou instalaci a spojení s napájecími zdroji, a to i zbytečné ustřižené části pásku, kterou lze použít bez nutnosti cínování.
LED pásek ledprodukt má vždy 12V dvojlinku na ZAČÁTKU i KONCI pásku
LED pásek je vždy ukončen 15cm dvojlinkou

3. Všechny LED pásy ledprodukt mají na zadní straně oboustrannou značkovou hnědou 3M lepicí pásku, díky které si můžete být jisti, že jednou nalepený LED pásek zůstane přesně na tom místě, kde si přejete.
LED pásek ledprodukt má vždy značkovou 3M lepicí oboustrannou pásku na jednoduché uchycení

4. Někdy i detaily rozhodují, zda instalace LED pásku bude pro vás potěšením, nebo se změní na trápení se s pájením miniaturních spojů. LED pásky ledprodukt mají dvojité plochy na cínování, které s lehkostí zvládne každý domácí kutil. I tomuto se lze vyhnout použitím zaklapávacích spojek, které jsou kompatibilní s našimi pásky.
LED pásek ledprodukt má dvojité plošné spoje pro snadnou instalaci

5. Dvojitý PCB podklad pásků je stejně důležitý a má význam pro prodloužení životnosti pásku. Levnější pásky mají dokonce měděný podklad nejen na spodní straně, ale i na vrchní.
LED pásek ledprodukt má dvojitý PCB podklad, což prodlužuje životnost

© ledprodukt.cz