Základní informace o LED páscích

Následující tabulka je uvedena u všech LED pásů nebo kompletní sady. Vysvětlení konkrétních údajů je pod tabulkou.
Voděodolnost: NE Barva: Studená bílá
Typ LED: SMD2216 Počet LED: 60LED/m
CRI: 90-95 Značka LED: REFOND
Napětí: DC 12V Příkon: 4,8W/m
Barva světla: 6000K Světelný tok: 480lm/m
Stupeň ochrany: IP20 Stmívatelnost: ANO
Rozměry: 5000 x 8 x 2,5mm Úhel svícení: 120°
Dělitelnost: 5cm/3LED Montáž: Lepicí páska značky 3M
Životnost: do 50 000 hodin Certifikace: CE, RoHS

Typ LED čipu

Nabízíme LED pásy s následujícími LED čipy:
SMD1808
SMD2216
SMD3528
SMD5050
SMD2835
SMD5730

Montáž

Všechny naše LED pásy mají ze spodní strany oboustrannou lepicí pásku značky 3M, která slouží k uchycení/nalepení pásu na příslušné místo. Doporučujeme použít hliníkový profil z důvodu chlazení.
Oboustranná lepící páska 3M

Podklad

LED pásky mají různou šířku podkladu. V nabídce máme LED pásy se šířkami podkladu 8, 10 a 12 mm. Při instalaci LED pásu do hliníkových profilů je třeba vybrat lištu s dostatečnou vnitřní šířkou pro LED pás.
Podklad

Napětí

DC12V/24V – Nabízíme LED pásy ve variantách 12V a 24V. V případě výběru 12V LED pásku je potřebný 12V napájecí zdroj. V případě výběru 24V LED pásku je potřebný 24V napájecí zdroj. Pokud bude použit dálkový ovladač, většina přijímačů je kompatibilní s oběma napětími (doporučujeme se podívat na technickou tabulku konkrétního ovladače).

Příkon

U každého pásu je udáván příkon na 1 metr LED pásu. Jednotkou příkonu je 1W (Watt). Informace je důležitá nejen kvůli spotřebě, ale i pro výběr správného napájecího zdroje. U každého LED pásku je tabulka pro výpočet min. výkonu napájecího zdroje.
Neplatí domněnka, že vyšší příkon se rovná vyšší svítivosti.
Příklad srovnání:
- LED pásek SMD5050 60LED/m má příkon 14,4W/m a světelný tok 900lm/m
- Profi LED pásek SMD2835 60LED/m má příkon 12W/m a světelný tok je 1320lm/m

Dělitelnost

Každý pásek se skládá z 50cm částí. Je to výrobní a technologický postup. Každý pás se dá potom stříhat na vyznačeném místě na pásu. Každý pásek má různou dělitelnost. Všechny dělitelnosti našich pásů máme uvedené ZDE.Stříhání LED pásů

Stupeň ochrany

V nabídce jsou LED pásy, které mají 3 stupně ochrany IP20, IP65 a IP68
- IP20 – Je pás bez ochrany, čili není voděodolný a je vhodný do interiéru (nedoporučujeme používat LED pásky s krytím IP65 nebo IP68 na místech, kde to není nutné. Důvodem je zbytečné přehřívání LED pásu a tím krácení jeho životnosti).
- IP65, je pás zalitý do silikonu, vhodný na místa, kde může dojít ke krátkodobému styku s vodou (např.osvětlení zrcadla v koupelně)
- IP68, je vodotěsný pás
IP krytí (stupeň ochrany)

Světelný tok

Světelný tok vyjadřuje množství světelné energie, kterou přenese záření nebo vyzáří zdroj za časovou jednotku. Je to fotometrická veličina charakterizující světelný výkon záření nebo jeho zdroje. Jednotkou je 1lm (lumen). Tento údaj určuje, jakou intenzitou svítí daný LED pásek. Např.na dekorační osvětlení se používá LED pásek s 300lm/m, na osvětlení pracovní desky kuchyňské linky s min. 800lm/m.
Svítivost LED pásů

CRI

Je index podání barev, více informací v článku.

Barva

1. jednobarevné - svítí pouze danou barvou, kterou není možné měnit. Je možné pouze nastavit intenzitu pomocí dálkového ovladače. V nabídce jsou následující barvy:
teplá bílá
neutrální bílá
studená bílá
červená
zelená
modrá

2. RGB - vícebarevné, umožňují nejen nastavení intenzity pomocí dálkového ovladače, ale i změnu barvy. Neumožňují však nastavení čisté bílé barvy (teplou, neutrální nebo studenou bílou). Nedoporučujeme je použít na osvětlení pracovní desky kuchyňské linky jako hlavní osvětlení, pouze jako dekoraci.

3. RGB-W - LED pásek v sobě kombinuje uvedeny první dva typy LED pásů, obsahuje LED čipy RGB i jednobarevné.

4. DUAL WHITE - kombinují v sobě čipy studené a teplé bílé barvy a umožňují nastavit celé spektrum bílé barvy v rozsahu od 3000K až po 6000K.

5. RGB + DUAL WHITE - speciální typ LED pásku, kombinuje v sobě RGB čipy a DUAL WHITE čipy.
LED pásik RGB DUAL WHITE